30.11.2019: BLOODSPOT // HEALER // EITER // Deceiver

Deathtrip 9

+ BLOODSPOT
Thrash/Death/Doom/Punk (Limburg)
https://www.facebook.com/bloodspotmusic

+ HEALER
Classic Rock (Münster)
https://www.facebook.com/supportyourlocalHEALER

+ EITER
Grindcore (Münster)
https://www.facebook.com/eiter.grind

+ Deceiver
Heavy Metal (Limburg)
https://www.facebook.com/Deceiverofficial

ab 20 Uhr

15.11.2019: Static Means // Snow Trail // Disfits

+ Static Means
Wavepunk (Leipzig)
https://staticmeans.bandcamp.com/

+ Snow Trail
Post-Punk (Jena)
https://snowtrail.bandcamp.com/releases

+ Disfits
Klingt wie Misfits (Gießen)
https://www.facebook.com/The-Disfits-171373026282124/

ab 20 Uhr

01.11.2019: Youth Avoiders // Scooter Kids Must Die // Bronson A.D.

Horrorshow Halloween Party

Kommt verkleidet!

+ Youth Avoiders
Punk (Paris)
https://youthavoiders.bandcamp.com/

+ Scooter Kids Must Die
HC Punk (Hamburg)
https://scooterkidsmustdie.bandcamp.com/

+ Bronson A.D.
Hardcore (LM)
https://www.facebook.com/bronsonafterdeath/

ab 20 Uhr

05.10.2019: Black Elephant Band // Brickwater // John Steam Jr. // Dog Dimension

+ Black Elephant Band
Angry Antifolk (Nürnberg)
https://theblackelephantband.bandcamp.com/

+ Brickwater
Indie Folk (Nürnberg)
https://www.facebook.com/brickwatermusic/

+ John Steam Jr.
Folks worst nightmare (Nürnberg)
https://www.facebook.com/johnsteamjr/

+ Dog Dimension
Noise Rock (Berlin)
https://dogdimension.bandcamp.com/

ab 20 Uhr

27.09.2019: Snob City Boys // Spartanics // Ianimal

+ Snob City Boys
Oi Streetpunk (Wiesbaden)
https://snobcityboys.bandcamp.com/releases

+ Spartanics
Oi`n Roll Streetpunk (Leipzig)
https://thespartanics.bandcamp.com/album/it-sounds-spartanic

+ Ianimal
Hardcorepunk (Mainz)
https://ianimal.bandcamp.com/album/counter-consciousness

ab 20 Uhr

13.09.2019: The Tikes // Die Radierer // Raemones

+ The Tikes
Teenage mutant ninja punk (Dresden)
https://thetikes.bandcamp.com/releases

+ Die Radierer
new wave punk (LM)
https://dieradierer.bandcamp.com

+ Raemones
Klingt wie Ramones (LM)
https://www.facebook.com/DavidRaemone

ab 20 Uhr

30.08.2019: Pete Bentham and the Dinnerladies // Zagreb Titan // Radio Sancho

+ Pete Bentham and the Dinnerladies
Punk Rock and Roll (Liverpool)
https://petebenthamandthedinnerladies.bandcamp.com/

+ Zagreb Titan
Skapunkpolkapop (Gießen)
https://zagrebtitan.bandcamp.com/

+ Radio Sancho
Grunge Stonerrock (Limburg)
https://www.facebook.com/RadioSanchoOfficial/

ab 20 Uhr

18.05.2019: Watch Me Rise // Sevenleaves // Yart

+ Watch Me Rise
Post-Hardcore (ffm)
https://www.facebook.com/watchmeriseofficial/

+ Sevenleaves
Melodic-Hardcore (LM)
https://www.facebook.com/sevenleavesband/

+ Yart
Alternative Post-Hardcore (Marburg)
https://www.facebook.com/yartband/

ab 20 Uhr

26.04.2019: Ayahuasca // Steorrah // Battle X

+ Ayahuasca
Experimental Death Metal (Köln)
https://www.facebook.com/ayahuasca.death/

+ Steorrah
Progressive Death Metal (Bonn/Siegen)
https://www.facebook.com/STEORRAH/

+ Battle X
Thrash Metal (Limburg)
https://www.facebook.com/battlexmetal/

ab 20 Uhr

06.04.2019: Alles Scheisze // Butchers of Lassie // Strobocop

+ Alles Scheisze
Elektropunk (Berlin)
https://www.facebook.com/allesscheiszenervt/

+ Butchers of Lassie
Synthpunk (Schweiz)
https://butchersoflassie.bandcamp.com/

+ Strobocop
Elektropunk (Limburg)
https://www.facebook.com/StrobocopRavepunk/

ab 20 Uhr